چطور سن طوطی عروس هلندی را مشخص کنیم؟

علائم تشخیص سن عروس هلندی

یکی دیگر از دغدغه ی دارندگان طوطی عروس هلندی تعیین سن آنها می باشد. برای تعیین سن طوطی عروس راههای مختلفی وجود دارد که در ادامه به آنها پرداخته ایم.

روش اول : بینی پرنده

عروس  جوجه دارای بینی برآمده و تمیز و فاقد هر گونه ترشح و تقریبا صورتی می باشد که در این هنگام عروس مورد نظر سنینی بین دو ماه تا هشت ماه خواهد داشت و علت نوسان موجود در سن آنها به دلیل میزان تغذیه و شرایط آب و هوایی موجود برای آنها می باشد.

زمانی که بینی عروس به مرور تیره می گردد عروس بین نه ماه تا یک سال و نیم سن داشته و زمانی که تیرگی آن بیشتر از میزان اول خود شود بین یک و نیم تا سه و نیم و یا چهار سال سن خواهد داشت.

معمولا از سن چهار سال به بالا توعی  ترشح در اطراف بینی عروس جمع خواهد شد که طبیعی بوده و خطرناک نیست و پیشنهاد می گردد که حتما به استحمام عروس خود بپردازید. در این زمان عروس سنی میان چهار سال تا شش سال خواهد داشت.

بعد از گذشت شش سال از سن عروس، پرنده ی شما بینی اش به مرور نسبت به دوران جوجگی خود به گونه ای تحلیل رفته و حالت برجستگی اش را از دست می دهد که در این بین سن عروس از هفت تا نه گزارش می شود. از این به بعد علا و ه بر ظاهر بینی عروس نوک عروس نیز بلند می شود که در اینجا پیشنهاد می گردد که حتما از چوب و یا کف دریا در قفس استفاده گردد تا پرنده نوک خود را اصلاح نماید.

روش دوم : پاهای پرنده

پاهای عروس جوجه شفاف است که در اینجا عروس می تواند تا نه ماه سن داشته باشد البته باید ذکر نمود که این روش همیشه دقیق نبوده و خطای بسیاری وجود دارد. زمانی که پاهای پرنده به تدریج زبر می شود که کاملا محسوس می باشد تا یک سال و نیم سن داشته و از این زمان به بعد به تدریج ناخن های عروس تیره می گردد و به هر میزان که تیره گی بیشتر گردد سن عروس نیز بیشتر می باشد. نهایت این تیرگی تا شش سال می باشد.

روش سوم : حالات و رفتار

عروس جوجه بسیار کنجکاو بوده و تحرک بسیار داشته و مقدار ترس وی از انسان ها بسیارکم می باشد و دفاع از خود را هنوز نیاموخته، تخمین سن تا هفت ماهگی می باشد. از این سن به بعد عروس پر خوراک می شود و هنوز تحرک وی ادامه خواهد داشت که تخمین تا یک سال و نیم بوده. در صورت عدم ,آموزش پرنده شروع به گاز گرفتن خواهد نمود. عروس نر آواز خواندن را شروع می کند. عروس نر آواز خواندن های خود را به حالت شدیدی آغاز خواهد نمود.

عروس حالت تهاجمی پیدا خواهد نمود: تخمین تا دو سال ونیم

عروس بیشترین رشد را خواهد داشت :تخمین تا پنج سالگی

عروس به تدریج تحرکش کمتر خواهد شد: تخمین تا هفت سالگی

عروس گوشه نشینی اختیار کرده و دیگر در مرگز تجمع قرار نمی گیرد: تخمین تا ده الی یازده سالگی

عروس ضعیف شده آواز خواندن وی کند شده و میزان آرایش عروس یا به عبارتی پاکیزه نمودن خود کمتر می شود.

ارسال نظر

  • ناشناس
    ناشناس در ۲ خرداد ۱۳۹۹ پاسخ دادن
    خوب بود فکر کنم عروس من یک سال و نیم سن داشته باشه .
    راستی در سن های بالا هم نشانه های مستی عروس هست .